Witaj na Ścieżkach Mądrości!

Ja jestem matką pięknej miłości, bojaźni,
poznania i świętej nadziei (…)
Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy mnie pragniecie,
a zostaniecie nasyceni moimi owocami.
(Syr 24, 18-19)

W Księdze Syracydesa sama Mądrość wypowiada te słowa. Czyż nie są wystarczającą zachętą do tego, żeby podążać jej szlakami? Choć wędrowanie po ścieżkach Mądrości tak naprawdę jest ciągłym poszukiwaniem. Nie ma jednej drogi, ale wiele małych ścieżek, często krętych i stromych. Mądrość się wymyka, coś nam z siebie odsłania, ale nigdy nie w całości. Jest dynamiczna, nie da się jej posiąść raz na zawsze – jej wskazania różnią się w zależności od epoki, sytuacji czy osoby. Dlatego trzeba mieć oczy i uszy nieustannie otwarte na jej nawoływanie. Jednocześnie ma Mądrość wymiar ponadczasowy, opiera się na prawdzie, odsłania dobro.

Poszukuję Mądrości, bo chcę żyć pełnią życia, chcę znać prawdę i czynić dobro. Piszę słowo „Mądrość” wielką literą, bo sądzę, że jest czymś więcej niż tylko wiedzą o tym, jak żyć. Wierzę, że jej źródło jest w świecie wiecznym, niedotykalnym zmysłami, co nie znaczy, że mniej realnym niż świat z twardymi kamieniami, pachnącymi kwiatami, kolorowymi motylami i szumem górskich strumieni.

Chcę dzielić się z Wami tym, co odkrywam w trakcie swoich poszukiwań. W każdej wędrówce dobrze jest mieć przewodników, którzy wskażą kierunek. Historia pełna jest ludzi, którzy Mądrości szukali i od których możemy się wiele nauczyć. Także nasza codzienność pełna jest śladów, które pozwalają znaleźć właściwą drogę. Trzeba tylko je odnaleźć. Poszukamy razem?

Klaudia Miśkowicz

.

Parę faktów o mnie

  • Mam wykształcenie filozoficzne i nieustanie próbuję zarażać tą pasją innych. Ogromnie interesuje mnie filozofia dialogu i szeroko rozumiana filozofia chrześcijańska. Ulubiony filozof: Józef Tischner.
  • Zachwycają mnie ludzie, to, jak żyją, jak myślą, co tworzą. Twórczość człowieka wiele o nim mówi. Uwielbiam odkrywać efekty tej pracy. Szczególnie fascynują mnie literatura i muzyka.
  • Myśl chrześcijańska jest dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji. Bóg mi usensownia świat!

Kontakt

Jeśli zechcesz się ze mną skontaktować, pisz, proszę, na poniższy adres:

sciezkimadrosci@gmail.com

.